Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Čirá voda v bazéně

19. května 2017

Chystáte si napustit zahradní bazén? Zaručenou cestou pro dosažení stoprocentně kvalitní vody a rychle napuštěného bazénu je dovoz vody cisternou od společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Veřejný vodovod není určen k napouštění bazénů. Prudké nárazové otevření kohoutků zpravidla zapříčiní zkalení vody, v jiných případech dojde ke snížení tlaku vody v sousedních domácnostech.

Rozhodnete-li se přesto napouštět bazén z veřejného vodovodu, je důležité napouštět pomalu. Vodovodní kohoutky otevřít pouze tak, jako při odebírání vody pro jiné účely.

V průběhu teplých dnů je také důležité kontrolovat kvalitu vody v bazénech. Průhlednost vody by měla být vždy tzv. „až na dno“. Zákal vody může být jednoduchým ukazatelem zhoršené mikrobiologické kvality bazénové vody. Po ukončení etapy horkých dnů, je vhodné prověřit kvalitu vody nejlépe v některé z akreditovaných laboratoří. Při zvýšeném zákalu doporučujeme u bazénků s objemem do 2 kubíků vody raději vodu vyměnit ihned a stěny a záhyby bazénku důkladně vyčistit.  Pro bazény vybavené recirkulační úpravou doporučujeme zkontrolovat kvalitu vody i na vstupu do bazénu, zda čistící zařízení řádně funguje.

Kvalitu vody pro koupání podrobně rozebírá vyhláška MZ č. 238/2011 Sb., v platném znění. Více informací o rozborech vody si zájemci mohou přečíst na www.scvk.cz.  

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:
601 267 267 / 840 111 111

kontaktní e-mail:
info@scvk.cz

Žádost o vyjádření

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa