Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Vodní putování

Vítězství v regionálním i národním kole podzimní internetové soutěže Vodní putování si svými znalostmi vybojovala třída 6. C ze Základní školy s RVMPP Teplice, Buzulucká ulice, která soutěžila pod vedením RNDr. Ivy Váchové.

Slavnostní předání cen se uskutečnilo 1.prosince 2008 v zasedací místnosti teplického magistrátu. Celodenní výlet a kulturní či sportovní akci dle vlastního výběru, knihu Malý princ a diplomy předali dětem primátor města Teplic Jaroslav Kubera a předseda představenstva společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) Rostislav Čáp. Dětem i pedagožkám poděkoval za reprezentaci i generální ředitel SčVK Ondřej Beneš.

Teplická škola získala prvenství dvě. Kolektiv 21 žáků zvítězil v rámci Ústeckého a Libereckého kraje i v celé České republice. Na druhém místě v národním kole se umístila 5.A ze základní školy z Příbrami – Březové hory a na třetím místě třída 6.A ZŠ Třebechovice pod Orebem.

Podzimní internetovou soutěž Vodní putování připravila pro školy společnost VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s., která ji prostřednictvím svých filiálek nabídla školám z celé ČR.  Hra byla určena žákům vyššího stupně základních škol. Do soutěže se zaregistrovalo celkem 330 tříd (6270 žáků).

Fotogalerie Internetová soutěž Vodní putování

Cílem soutěže bylo podpořit enviromentální výchovu a rozšířit znalosti dětí o vodě, jako o nenahrraditelném zdroji života, kterého stále ubývá.

Soutěž trvala 5 týdnů od 6.října do 7. listopadu 2008, každý týden čekala na zaregistrované soutěžící kolektivy série otázek a úkolů pro daný týden. Za správné odpovědi a řešení byly třídy hodnoceny body.

Vítězové zde :  Vodní putování

Soutěžní otázky byly rozděleny do okruhů tak, že se každý týden soutěže zaměřoval na jiné téma: