Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Losos Lukáš

 Pro žáky 5. -7. tříd základních škol je připraveno nové dobrodružství. Jedná se o česko-německou výchovně vzdělávací soutěž „Dobrodružství lososa Lukáše“.

 Cílem je upozornit děti na ohroženého lososa obecného a hravou formou je seznámit s životním cyklem lososů. Pojítkem mezi Českou republikou a Německem je řeka Labe, kterou čeští i němečtí lososi využívají k migraci do moře.


 Soutěž žáky seznámí s fiktivním příběhem lososa Lukáše, který byl vypuštěn jako malá rybka do řeky Kamenice. Losos Lukáš se vydá na nejdelší a nejdobrodružnější cestu svého života, do Severního moře. Úkolem dětí v obou zemích bude nakreslit komiks popisující dobrodružství lososa Lukáše. České děti nakreslí „českou“ část příběhu, která se odehrává na území České republiky a německé děti zakreslí cestu německou. Společně tak vytvoří dobrodružný komiksový příběh.


 Vítězové celostátního kola mohou získat řadu hodnotných cen: za 1. místo - finanční dar ve výši 10 000 Kč, přenosnou vodní laboratoř a dárky pro všechny žáky, pro 2. a 3. místo jsou připraveny finanční dary ve výši 5 000 Kč a 3 000 Kč, mini laboratoře, knihy, DVD a další pěkné ceny.


 Pokud chcete s lososem Lukášem prožít jeho dobrodružství, přihlaste se do soutěže. Stačí vyplnit registrační formulář přístupný přes stránky www.losos-lukas.cz. Vše důležité včetně pravidel tam najdete také.

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:

601 267 267

840 111 111

Žádost o vyjádření

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Staňte se členy našeho týmu.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa