Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Namaluj mi kapku vody

Francouzský institut v Praze a společnost Veolia Voda Česká republika, a. s., uspořádaly v rámci Mezinárodního roku vodní spolupráce (2013) výtvarnou soutěž s názvem „Namaluj mi kapku vody“.

 

Tato soutěž byla určená pro žáky ve věku od 6 do 15 let (1. a 2. stupeň základních škol a nižší stupeň víceletých gymnázií).

 

 

„Cílem soutěže bylo připomenout důležitost vody jako základního zdroje pro život a nutnost její ochrany.“

 

Žáci mostecké Základní školy Václava Talicha se zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků a předání cen výtvarné soutěže Namaluj mi kapku vody v pražském Muzeu vodárenství v Podolí.

 

Namaluj_pro_web_5

Účast na předávání cen jim umožnila společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. zajištěním dopravy pro vítěze, spolužáky a pedagogy.

  

Namaluj_pro_web_6

Předávání cen a otevření vernisáže výstavy nejlepších prací soutěže se ujali paní Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia, pan Rachid Makhloufi, atašé pro vědeckou a univerzitní spolupráci z Francouzského institutu v Praze a generální ředitel Veolia Voda ČR Martin Bernard.

 

Namaluj_pro_web_1 

V kategorii 1. stupně základních škol (žáci od 6 do 11let) obsadili mostečtí hned dvě místa – 1. a 3.
Tereza VÁLEČKOVÁ z 11. Základní školy Obránců míru v Mostě obsadila 1. místo, na druhém místě skončila Klára Kozlová z Gymnázia Komenského v Havířově - městě a 3. pozici získala za svoji kapku Michaela FUKSOVÁ ze Základní školy V. Talicha v Mostě.

 

Namaluj_pro_web_2

Most bodoval i v kategorii žáků 2. stupně základních škol (od 12 do 15 let).
Gabriela ČEJKOVÁ z 11. Základní školy v Mostě obsadila 3. místo. Na druhé pozici se umístila Karolína Melouská z gymnázia v Uničově a vítězné 1. místo v této  kategorii získal Jakub Michalička z Gymnázia Karviná – město.

 

Soutěže se zúčastnilo 200 škol z celé České republiky. Organizátoři soutěže obdrželi více jak 600 obrázků. 90 nejlepších obrázků je vystaveno v pražském Muzeu vodárenství v Podolí.

Vítězné práce, výběr ostatních prací a fotografie ze slavnostní vernisáže si můžete prohlédnout v Publikaci soutěže (dokument Adobe PDF)Publikaci soutěže 3.3 MB.

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:

601 267 267

840 111 111

Žádost o vyjádření

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Staňte se členy našeho týmu.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa