Úvod Vše o vodě Pitná voda Kvalita vody

Kvalita vody

Kontrolu kvality pitných vod, odpadních vod a kalů zajišťuje v Severočeských vodovodech a kanalizacích, a.s. Útvar kontroly jakosti. Kontrola výsledků je zajišťována ve vlastních laboratořích, které jsou rozmístěny v Ústeckém, Libereckém a Karlovarském kraji. V současné době je kontrola prováděna ve čtyřech akreditovaných a sedmi provozních laboratořích. 

Aktuálně platné osvědčení o akreditaci laboratoří Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. je k dispozici přímo v jednotlivých laboratořích nebo ke stažení ZDE.

Kvalita pitné vody je sledována již v průběhu výroby a to na úpravnách vody dle vyhlášky č. 428/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, dále na vodojemech, v distribuční síti a konečně přímo u zákazníka, kde je hodnocena podle vyhlášky č. 252/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. 

Hodnoty ukazatelů tvrdost, vápník, hořčík, dusičnany a fluoridy v pitné vodě ve vodovodech provozovaných společností Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. zobrazeny v mapě:

> Přehledné zobrazení v mapě <

Mapa_tvrdosti

Jsou zobrazovány rozbory výsledků v distribuční síti za posledních 365 dní. Ukazatel fluoridy není stanovován v každém rozboru, proto jej naleznete jen u některých výsledků. Odběry vzorků jsou prováděny dle plánu kontroly pro daný kalendářní rok schválený příslušnou Krajskou hygienickou stanicí.

Tabulka_tvrdosti_vodyPřepočet na °dH ("německé stupně"): hodnota v mmol/l x 5,6
Informaci o tvrdosti vody získáte také ve vysvětlivkách přímo v mapách (vpravo dole) a z podbarvení jednotlivých výsledků.

Býváte v době od 7 do 15 hodin v pracovní dny doma a máte zájem o to, aby vzorkování pitné vody probíhalo právě u Vás? Neváhejte nás kontaktovat. Použijte formulář pro e-mailový dotaz .

Na zařazení do plánu kontroly nevzniká právní nárok, výběr vzorkovacích míst podléhá každoročnímu schvalování příslušnou Krajskou hygienickou stanicí.

Pokud jste nenašli informaci o kvalitě vody, kterou jste hledali, rádi Vám odpovíme na tel. číslech 417 808 184 a 417 808 367, nebo použijte tento formulář pro e-mailový dotaz.

 

Laboratoře Severečeských vodovodů a kanalizací, a.s. nabízejí své služby také externím zájemcům. Podrobnější informace jsou uvedeny zde: Letak_rozbory_vody_2017.pdf

Objednávkový formulář je společný pro všechny laboratoře SČVK:
Objednávka rozboru vody (dokument Adobe PDF)Objednávka rozboru pro fyzickou osobu.pdf (117 KB)
Objednávka rozboru vody (dokument Adobe PDF)Objednávka rozboru pro podnikatele.pdf (118 KB)

Konkrétní požadavky je však vždy nutné konzultovat s příslušným pracovníkem laboratoře.

Důležité kontakty

Zákaznický/Havarijní mobil:
601 267 267

Zákaznická/Havarijní pevná linka:
840 111 111

datová schránka:
f7rf9ns

kontaktní e-mail:
info@scvk.cz

Pozor! Neslouží k ohlašování poruch a havárií, je pouze kontaktní.

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě?
Pak vyplňte elektronickou žádost a informace vám bude zaslána.

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Dotaz na kvalitu

Pokud máte dotaz na kvalitu dodávané pitné vody vyzkoušejte interaktivní mapu.
V případě, že v mapě nenaleznete potřebné informace, použijte formulář.

Spočítejte si

kolik spotřebujete vody:

Kalkulacka_spotreby_vody.swf

... a my vám poradíme, jak ušetřit.