Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Kvalita vody

Kontrolu kvality pitných vod, odpadních vod a kalů zajišťuje v Severočeských vodovodech a kanalizacích, a.s. Útvar kontroly jakosti. Kontrola výsledků je zajišťována ve vlastních laboratořích, které jsou rozmístěny v Ústeckém, Libereckém a Karlovarském kraji. V současné době je kontrola prováděna ve čtyřech akreditovaných a sedmi provozních laboratořích. 

Aktuálně platné osvědčení o akreditaci laboratoří Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. je k dispozici přímo v jednotlivých laboratořích nebo ke stažení ZDE.

Kvalita pitné vody je sledována již v průběhu výroby a to na úpravnách vody dle vyhlášky č. 428/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, dále na vodojemech, v distribuční síti a konečně přímo u zákazníka, kde je hodnocena podle vyhlášky č. 252/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. 

Hodnoty ukazatelů tvrdost, vápník, hořčík, dusičnany a fluoridy v pitné vodě ve vodovodech provozovaných společností Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. zobrazeny v mapě:

> Přehledné zobrazení v mapě <

Mapa_tvrdosti

Jsou zobrazovány rozbory výsledků v distribuční síti za posledních 365 dní. Ukazatel fluoridy není stanovován v každém rozboru, proto jej naleznete jen u některých výsledků. Odběry vzorků jsou prováděny dle plánu kontroly pro daný kalendářní rok schválený příslušnou Krajskou hygienickou stanicí.

Tabulka_tvrdosti_vodyPřepočet na °dH ("německé stupně"): hodnota v mmol/l x 5,6
Informaci o tvrdosti vody získáte také ve vysvětlivkách přímo v mapách (vpravo dole) a z podbarvení jednotlivých výsledků.

Býváte v době od 7 do 15 hodin v pracovní dny doma a máte zájem o to, aby vzorkování pitné vody probíhalo právě u Vás? Neváhejte nás kontaktovat. Použijte formulář pro e-mailový dotaz .

Na zařazení do plánu kontroly nevzniká právní nárok, výběr vzorkovacích míst podléhá každoročnímu schvalování příslušnou Krajskou hygienickou stanicí.

Pokud jste nenašli informaci o kvalitě vody, kterou jste hledali, rádi Vám odpovíme na tel. číslech 601 267 267 nebo 840 111 111, případně použijte tento formulář pro e-mailový dotaz.

Laboratoře Severečeských vodovodů a kanalizací, a.s. nabízejí své služby také externím zájemcům. Podrobnější informace jsou uvedeny na stránce Analýzy vody.

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:

601 267 267

840 111 111

Vyjadřovací portál

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Staňte se členy našeho týmu.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa