Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Zákazníci mohou využít další způsob plateb

23. dubna 2013

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) nabízí svým zákazníkům možnost bezhotovostní platby za dodané služby prostřednictvím QR kódu v bankovních aplikacích chytrých telefonů. Kód je vytištěn na zúčtovacích dokladech.

Od dubna 2013 mohou zákazníci SčVK využít k úhradě vyúčtování za vodné a stočné svůj chytrý mobilní telefon. Pomocí nainstalované aplikace jejich banky stačí jednoduše načíst informace obsažené v QR kódu, který se nachází na faktuře. Platební příkaz se v bankovní aplikaci automaticky vyplní správnými údaji. Ve chvíli, kdy zákazník zadání potvrdí, bude platba provedena. Zákazníci SčVK si svůj způsob pro úhradu dodaných služeb mohou vybrat. Těm, kteří upřednostňují bezhotovostní styk, jsou určeny platby bankovními převody, prostřednictvím SIPO nebo v zákaznických centrech v Ústí nad Labem, Teplicích, Litoměřicích a Liberci lze platit i platební kartou. K těmto třem způsobům bezhotovostních plateb přibyl způsob platby QR kódem, prostřednictvím mobilního telefonu. QR kód je na faktuře za dodané služby umístěn vedle čárového kódu, který slouží pro platby hotovostní. Odběratelé, kteří upřednostňují platby v hotovosti, mohou i nadále využít možnosti úhrady služeb na terminálech společnosti Sazka sázková kancelář, a.s. Široká síť terminálů (prodejny tabáku, čerpací stanice, večerky apod.) a prodloužená otevírací doba umožňuje zákazníkům uhradit vyúčtování dle jejich potřeb. Za tuto službu hradí zákazník jednotný poplatek 15 Kč bez ohledu na výši úhrady. Zachována je i platba v hotovosti u přepážky zákaznických center, ovšem pouze v omezené době. Platit je možno i vkladem na účet SčVK v Komerční bance, č.ú.: 3507501/0100, s uvedením variabilního symbolu (čísla faktury), případně poštovní poukázkou na České poště. Veškeré údaje pro vyplnění poštovní poukázky naleznou odběratelé na první straně faktury nebo plánu záloh. Bližší informace o možnostech platby, či vzhledu faktury lze nalézt na www.scvk.cz.

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:
601 267 267 / 840 111 111

kontaktní e-mail:
info@scvk.cz

Žádost o vyjádření

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa