Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Vodárny dodávku vody přerušují jen v nezbytně nutných případech

7. dubna 2020

Společnosti skupiny Severočeská voda nadále fungují v tzv. nouzovém režimu, kdy prioritou zůstává dodávka kvalitní pitné vody.

Vzhledem k prodloužení nouzového stavu pro Českou republiku, nadále fungují i společnosti skupiny Severočeská voda v tzv. nouzovém režimu. Prioritou zůstává dodávka kvalitní pitné vody, která odpovídá ve všech parametrech předepsané legislativě.

Nouzový stav pro Českou republiku nadále přetrvává, ale ne všechny opravy vodovodních řadů se dají opět oddálit. K opravám a rekonstrukcím vyžadujících si přerušení dodávky vody, vodárny přistupují po bedlivém zvážení.

"Naší snahou je udržet plynulé zásobování zákazníků. Při opravách a rekonstrukcích jsou realizovány pouze ty odstávky, které jsou vyhodnoceny jako nerizikové a to s ohledem na jejich předpokládanou délku trvání a plošný rozsah. V případě, že se odstávka dotkne zdravotního či sociálního zařízení, společně se Severočeskou servisní společností zajištujeme náhradní zásobování, s ohledem na možnosti a kapacity provozu. Neznamená to plošné rušení plánovaných odstávek, ale možnost každou odstávku posuzovat a rozhodovat o ní v kontextu aktuálních podmínek," uvedl generální ředitel společnosti Severočeské vodovody a kanaliizace, a.s. (SčVK) Ing. David Votava

Solidární přístup SčVK projevuje i v jednání se svými zákazníky, kteří se vzhledem k aktuální situaci ocitli ve finanční nouzi. "Se zákazníky, kteří mají nyní problém s placením účtu za vodné a stočné, jednáme individuálně o jejich možnostech. Naší snahou je najít společné řešení. Toto se netýká zákazníků, kteří by chtěli této situace zneužít," dodala Ing. Iveta Kardianová, ředitelka komunikace a marketingu SčVK.

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:

601 267 267

840 111 111

Žádost o vyjádření

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Staňte se členy našeho týmu.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa