Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Mějte spotřebu vody pod kontrolou

9. září 2014

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. doporučují majitelům nemovitostí, aby měli své zařízení na průtok vody pod kontrolou. Průběžná kontrola vodoměrů a vodovodních přípojek je důležitá. Zkušenosti vodohospodářů ukazují, že nefunkčnost vodoměrů je často odhalena až při odečtu spotřeby dodané vody. Stejně tak se zákazníci často udivují nad zjištěním nadměrné spotřeby vody, ke které mohlo dojít v důsledku poruchy na přípojce.

Za stav vodoměru si odpovídají majitelé nemovitostí. Běžné ověření funkčnosti měřícího zařízení není složité a zákazník si jej může provést sám. Stačí pustit vodu a sledovat vodoměr. V opačném případě, kdy nepoužíváme vodu a vodoměr se stále protáčí, lze odhalit poruchu na přípojce. Zjištěnou závadu, či nefunkčnost vodoměru je potřeba ohlásit. Vadný vodoměr je na základě ohlášení majitele nemovitosti vyměněn pracovníky SčVK .

Kromě kontroly funkčnosti měřidla je nutné chránit vodoměr před poškozením. Stejně tak plomby umístěné před vodoměrem a za vodoměrem. Za jakékoliv poškození (ať mechanické či vlivem počasí) odpovídá majitel a veškeré náklady spojené s výměnou tak hradí.

Informace k různým situacím lze nalézt na www.scvk.cz.  Pokud si zákazník neví rady má možnost využít telefonického kontaktu 840 111 111 nebo emailové adresy info@scvk.cz

 

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:
601 267 267 / 840 111 111

kontaktní e-mail:
info@scvk.cz

Žádost o vyjádření

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa