Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Lipan míří zpět do našich vod – návrat lososovitých ryb do českých řek

27. dubna 2015

Kdy: Úterý 28. duben 2015 Kde: Žatec, ul. Plzeňská, u podjezí: od 9.30 hod – vysazování Lipanů a vyhlášení výsledků soutěže

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace a.s., ve spolupráci s Českým rybářským svazem SÚS pořádají v rámci soutěže „Lipan míří zpět do našich vod“ akci pro žáky základních škol zpestřenou o vysazení Lipana podhorního do řeky Ohře v Žatci.

V rámci projektu „Lipan míří zpět do našich vod“ bude postupně vysazeno v prvním pololetí roku 2015 více než 10 000 kusů ročních Lipanů podhorních o velikosti 15-25 cm. V tomto období se uskuteční tři akce s vysazením Lipana podhorního do řeky Ohře v Žatci, Kamenice na Děčínsku a Lužické Nisy na Liberecku. Spolupráce společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. a Českého rybářského svazu SÚS bude pokračovat i ve druhé polovině roku a počítá s dalšími dvěma tisícovkami vysazených ryb. 

V úterý 28. 4. 2015 začíná program akce vyhlášením vítězů výtvarné soutěže žáků 3. -7. tříd základních škol z Žatecka, Mostecka a Chomutovska. Soutěž si kladla za cíl připomenout, že se do našich vodních toků díky kvalitě vypouštěných vod ze zrekonstruovaných čistíren odpadních vod vrací „život“. Harmonogram akce pokračuje přednáškou pracovníků Českého rybářského svazu o biologii druhu Lipana podhorního, jeho významu v přírodě pro více než stovku žáků a následným vysazením Lipanů, u podjezí na řece Ohři v Žatci.

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:
601 267 267 / 840 111 111

kontaktní e-mail:
info@scvk.cz

Žádost o vyjádření

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa