Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.

Pozor, „šmejdi“ zkouší na teplické seniory další trik

28. srpna 2018

Teplicko – Především senioři by si měli dát nyní pozor na novou fintu samozvaných pracovníků společnosti Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK).

Obcházejí domácnosti a pod falešnou identitou vystupují s tím, že došlo k chybě při placení záloh na vodu a že právě oni to mají překontrolovat a napravit.
Vedení SčVK ale varuje: nic takového se nestalo, do bytu si nikoho nepouštějte. Hrozí totiž, že vás okradou. Případy falešných pracovníků už řeší policie.

Jedněmi z těch, na které to v minulých dnech údajní pracovníci dodavatele vody zkusili, byli rodiče paní Hany.

„Zazvonili u branky našeho domu, a když táta vykoukl z okna, tak na něj spustili, že nemá zaplacenou vodu, protože se stala chyba někde při převodu peněz ze SIPO,“ vypráví paní Hana.
V té době pracovala na zahradě, takže zvonek také slyšela. „Nedalo mi to, tak jsem se šla podívat, kdo to je. Pán za brankou se představil jako pracovník SčVK a zopakoval mi, proč přišel. A že potřebuje k nám dovnitř, abychom vše mohli společně překontrolovat. Že musí vidět složenky a tak dále,“ líčila vtíravost dotyčného falešného pracovníka vodárenské společnosti paní Hana. „Když jsem řekla, že si nejprve zavolám na zákaznickou linku, tak odešel s tím, že se pak tedy vrátí,“ uvedla paní Hana.

Právě přes zákaznickou linku pak vodárenskou společnost upozornila na falešného pracovníka. SčVK přitom tímto způsobem v případech nesrovnalostí ve vyúčtování nikdy nepostupuje. Pokud už musí zaměstnanci SčVK do terénu, pak mají zcela jasnou identifikaci. (pm)

Důležité kontakty

Zákaznický - Havarijní telefon:
601 267 267 / 840 111 111

kontaktní e-mail:
info@scvk.cz

Žádost o vyjádření

Potřebujete vyjádření provozovatele k možnosti napojení na vodovodní nebo kanalizační řad, k dokumentacím a povolením?

Kariéra

Nepřehlédněte aktuální Nabídky zaměstnání v naší společnosti.

Dotaz na kvalitu

V případě, že v interaktivní mapě nenaleznete potřebné informace o kvalitě dodávané pitné vody, použijte formulář.

Zákaznická data

Vstup do zákaznického portálu, kde můžete spravovat svá vyúčtování, kontrolovat faktury, zadávat samoodečty.

Přípojka a smlouva

Základní informace jak postupovat, chcete-li si zřídit vodovodní a/nebo kanalizační přípojku.

Česká Lípa Děčín Chomutov Jablonec nad Nisou Jilemnice Kadaň Liberec Litoměřice Žatec Louny Most Roztoky Špindlerův Mlýn Teplice Turnov Ústí nad
Labem
Varnsdorf Mapa